تکلیفتان را با زندگی مشخص کنید

اگر می خواهید زندگیتان متفاوت باشد باید بتوانید خودتان را خوشحال کنید.نمی توانید یک جا بنشینید و منتظر باشید تا حالتان خوب شودو زندگیتان همان طور که می خواهید پیش برود.شما باید قدم بردارید و وارد عمل شوید تا همه چیز عوض شود و تغییر کند.

یکی از کنایه ها درباره ی توسعه ی ذهن و طرز فکر این است که می تواند مانع از انجام کارهایی شود که باید انجامشان دهیم.شما در زندگی به جایی رسیده اید اما برای دیگران فایده ای ندارد.شما خیلی چیزها می دانید اما در زندگیتان تغییری ایجاد نکرده اید.

ما دائما منتظر آن هستیم که همه چیزمان کامل و بی عیب شود.فکرهای ما شفاف شوند و نگرانی مان کاملا از بین برود.زندگی اینطور عمل نمی کند.وقتی منتظرید که بهتر شود،اصلا بهتر نمی شود.این خیلی ساده است که برای بهبود دنیای درونتان باید در دنیای بیرون قدم بردارید و وارد عمل شوید.پس کمتر فکر و خیال کنید و بیشتر دل به زندگی دهید.

 

به خودتان رشوه ندهید

برخی از افراد دائما به خودشان باج می دهند.انواع و اقسام بهانه ها را می آورند که فقط بگویند(( نمی توانم))

تنها تفاوت این افراد و دیگران که زندگی رویایی دارند این است که دیگران عزم خودشان را جزم کرده اند و وارد عمل شده اند و گام های زندگیشان را محکم،یکی پس از دیگری برداشته اند.آن ها باهوش تر و یا قوی تر از شما نیستند، بلکه تفاوتشان این است که منتظر نمی مانند.

به شرایط درونیتان اشاره نکنید.این هم فقط یک بهانه برای این است تا از ریسک های زندگیتان دور بمانید.مشکل اینجاست که دقیقأ زندگی همان مکان ها و زمان های ریسک پذیر است.بقیه فقط زنده ماندن است!!!!

 

از فکر کردن به گذشته و سرزنش کردنش دست بردارید

اگر شما خودتان را به خاطر گذشته ملامت می کنید،لطفا کمی بیشتر فکر کنید.شما می توانید خیلی کارهای بزرگتر از حسرت خوردن انجام دهید.مردم در گذشته ی خود گیر می کنند ،در دوران کودکی خود گیر می کنند و این یکی از دلایلی است که به خودمان می گوییم( نمی توانم) این یک راه برای فرار از مسئولیت های بزرگ است.

اصلا اهمیتی ندارد که در گذشته چه اتفاقی افتاده است.گذشته را در همان گذشته رها کنید.وقتی آینده پشی رویتان است،برگشتن و نگاه کردن به عقب نه تنها بیهوده است، بلکه وقت گیر هم خواهد بود.ذهنتان را متمرکز راه پیش رویتان می کنید و سعی می کنید مسیر روبه رویتان را درست ادامه بدهید.

 

( از این همه فکر و خیال دست بردار برای تفکر زمان بگذار،اما وقت عمل ،فکر کردن را کنار بگذار و عمل کن….))

ناپلئون بناپارت

 

 

زمان های زیادی برای فکر کردن وجود دارد اما شما نهایتا باید وارد عمل شوید و گام های بعدی تان را محکم بردارید.این که مصمم هستید به این معنی نیست که با عزم و اراده بنشینید تلویزیون تماشا کنید!!! بلکه به این معناست که اهدافتان را دنبال کنید .تا شکست نخورید طعم پیروزی را نخواهید چشید.

باید با تمام وجود ،بزرگی وعظمت را بخواهید.هیچ کس نمی تواند برایتان کاری انجام بدهد و حتی اعتماد به نفس هم شما را نجات نخواهد داد.فقط خودتان می توانید ثابت کنید که چه استعدادهایی دارید.با خودتان نگویید( حالا بعدا انجام می دهم ) این حرفها را تمام کنید و قدمی بردارد.

 

این قدم هایتان هستند که شما را از جاهایی که هستید به جاهایی که می خواهید باشید می برند.این جملات فقط به معنای استفاده از هر روز شما نیست بلکه غنیمت شمردن هر لحظه است.این یعنی قدر زندگیتان را بدانید و طوری این را حق خودتان بدانید که زندگیتان وابسته به آن است.چون واقعیتش را بخواهید، همین طور است.درمانگران مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مهرایران در هر قدم با شما همراه خواهند بود.