خدمات مشاوره جنسی ،نروفیدبک و بیوفیدبک

اختلالات عملکرد جنسی :

اختلالات انزال دیررس، اختلال نعوظ، اختلال ارگاسم در زنان ، اختلال میل / بر انگیختگی جنسی در زنان ، اختلال درد تناسلی _ لگنی / دخول ، اختلال کمبود میل جنسی مردان، انزال زودرس، کژ کاری جنسی ناسی از مواد / دارو

هر کدام از این اختلالات  می تواند به تنهای عملکرد جنسی هر فرد را دچار مشکل کند. فرد نمی تواند لذت جنسی را تجربه کند و باعث ناراحتی و اختلال و نارضایتی در رابطه با شریک جنسی خود شوند.

تیم درمانی کلینیک اختلالات جنسی  مهر ایران  آماده خدمات درمانی مشکلات جنسی عزیزان می باشد.

 

نورو فیدبک :

روان درمانی ابزاری برای غنی سازی ذهن و روان است، در حالی که نورو تراپی ابزاری برای غنی سازی مغز است.

ذهن برای چالش و ایجاد تغییر به متابولیسم مغز سالم متکی است. روان درمانگر اطلاعات روانشناختی را از طریق صحبت کردن ، بیان هیجانات و باورها ی منطقی و غیر منطقی مراجع دریافت می کند و با مواجهه سازی ، تفسیر، همدلی و بینش به مراجع بازخورد میدهد. نورو تراپیست اطلاعات بیولوژیک مراجع را از طریق EEG و rCBF ثبت می کند و از طریق علایم دیداری و شنیداری به مراجع بازخورد میدهد.

هنگامی که کارایی مغز افزایش یابد، رشد روانی نیز توسعه پیدا می کند.

دو روش مداخله روان درمانی و نورو تراپی بهتر از یک روش به تنهای است.

نوروفیدبک، یک شیوه درمانی مبتنی بر یادگیری است که در آن درمانگر تلاش می‌کند با استفاده از رایانه، امواج مغزی بیمار را تحت تأثیر قرار دهد. او الکترودهایی را به سر مراجعه کننده متصل می‌کند و پماین الکترودها، وضعیت امواج مغزی را روی صفحه نمایشگر رایانه نشان می‌دهد و به این ترتیب کاستی‌های مغز در کنترل امواجش آشکار می‌شود و آنوقت بر حسب وضعیت این امواج، تمرین‌های ذهنی با مراجعه کننده آغاز می‌شود تا مغزش، خودتنظیمی را یاد بگیرد.

 

 

 

بیو فیدبک :

 

بیو فیدبک یک تکنیک است که برای بهبود سلامت افرادی که بطور نا خواسته مبتلا به اختلالات خاص دستگاه عصبی مرکزی(CNS ) مانند :

*اختلال بیش فعالی ، *کمبود توجه، *اوتیسم، *اختلال خوردن( بی اشتهای ، چاقی عصبی) *سندرم روده تحریک پذیر، *استرس مزمن، *اختلالات اضطرابی، *افسردگی مزمن، *میگرن، *حملات پنیک، *آسم، *سندرم پای بی قرار، *اختلالات خواب، *اختلالات جنسی( واژینیسموس، اختلال نعوظ،…) باز خورد داده میشود .

در این تکنیک تلاش می شود تا به افراد بیاموزد چگونه کارکرد مغز خود شان را اصلاح نمایند.

ما در حالت عادی قادر به کنترل و تغییر امواج مغز خود نیستیم. زیرا نسبت به این امواج آگاهی نداریم . در درمان بیو فید بک سعی می شود تا این آگاهی از طریق بازخورد بسیار سریع ایجاد شود.

 

انواع مختلف بیو فیدبک:

*الکترو میوگرافی (EMG):

این نوع بیو فیدبک تنش عضلانی را اندازه گیری می کند.

*بیو فیدبک حرارتی: میزان تعریق پوست را اندازه گیری می کند.

*بیو فیدبک یک فرآیند بدون درد است که از سنسورهای ویژه و یک مانیتور کامپیوتر برای نمایش اطلاعات مربوطه استفاده می شود

هنگامی که بدن شما تحت استرس مزمن قرار دارد ، فرایند های داخلی بدن شما مثل فشار خون، تعریق، دردهای عضلانی ، بسیار فعال میشوند. با استفاده از یک متخصص شما می توانید این فشار ها و تنش ها از طریق بیو فیدبک و تمرینات ذهن کاهش دهید.

 

 

موارد کاربرد نوروفیدبک و بیوفیدبک :

بیش‌فعالی/کمبود توجه (ADHD) ، اضطراب (Anxiety) ، ناتوانی یادگیری (Learning Disability)  ،اختلالات خواب، دردهای مزمن و سردردهای میگرنی، سوءمصرف مواد، افسردگی ، بعضی انواع آسیب و سکته مغزی، سندرم درد و خستگی مزمن و افزایش قدرت تمرکز و توانایی های ذهنی در افراد سالم.

در واقع نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است ، که بازخورد عصبی نیز به آن گفته می شود. نوروفیدبک، برای مغز انسان مانند یک آینه عمل می کند. ما هر روز با نگاه کردن به آینه متوجه نقائص و اشکالات موجود در ظاهر خودمان می شویم.

 این آگاهی و شناخت به ما کمک می کند تا در جهت رفع نقص های موجود در وضعیت روانشناس اقدام کنیم. نوروفیدبک دقیقا برای امواغ مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان یک آینه ی پیشرفته عمل می کند. نوروفیدبک با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آن چه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم.