خدمات تخصصی خانواده

 

مشاوره خانواده

 

ما در خانواده به دنیا می آییم و در خانواده می میریم.همان طور که می دانید  خانواده اولین نهاد اجتماعی است ، که باید در زندگی روزمره با ما همراه باشد گاهی مشکلاتی ایجاد می شود و تعارضاتی شکل می گیرند، در این موقعیت خانواده نمی تواند به تنهایی این گره را باز کند نیاز به کمک درمانگر خانواده پیدا می کند. مرکز مهر ایران آماده همکاری با شما در حوزه خانواده و رفع تعارضات و مشکلات و آموزش مهارت های زناشویی می باشد .

 

اهمیت روان شناختی خانواده

 

 

تجارب اولیه کودکی هر فرد نقش مهمی در اجتماعی شدن فرد دارد. فضای خانواده هم  می تواند پر از ،محبت و دوستی باشد  و هم می تواند پر از ، دشمنی و کینه ورزی ، حسادت ،نفرت و خشم باشد.کودک در جمع خانواده است که مهارت های تعامل با اجتماع را یاد می گیرد.اگر یکی از اعضای خانواده مشکلی داشته باشد بر بقیه اعضای خانواده هم تاثیر می گذارد  . به همین دلیل روان شناسان مرکز مهر ایران در بعضی از مواقع برای درمان اختلالات از خانواده فرد کمک می گیرند و در بعضی مواقع تمام اعضای خانواده را می بینند.

 

کاربرد مشاوره خانواده

 

مطالعات در حوزه  خانواده ،حوزه‌های مختلفی را شامل می شود. از قبیل : ازدواج ، تعامل های زناشویی ،تشکیل خانواده ، روابط والدین با فرزندان، ، اختلافات خانوادگی، طلاق و همسر دوم ،افسردگی، اعتیاد، مشکلات روحی دوران بارداری و بعد از آن ، خودکشی ، مرگ یکی از بستگان و….. را می‌توان نام برد.