آرامش را به زندگیتان دعوت کنید

آرامش را به زندگیتان دعوت کنید

 

همانطور که هر فردی می داند همه ی افراد با هم متفاوت هستند و به تعداد آدم های روی کره ی زمین راه هایی برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی وجود دارد.اما لازمه ی رسیدن به شادکامی و پیشرفت حفظ همیشگی آرامش درونی و بیرونی برای هر فردی است.

چه می توان کرد تا بتوان وجود آرامش را در زندگی همیشگی کرد و همیشه از حس آسایش خاطر همراه با خود لذت بسیار برد؟پاسخ این است که شما برای رسیدن به هرچیز گرانبهایی در دنیا نیاز به طی کردن مسیرهای پلکانی مانندی دارید.در این مطلب مشاوران مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مهر ایران  شما را با برخی از این گام ها آشنا خواهیم کرد.

 

۱٫ذهن خود را آماده ی پذیرش هر مورد جدیدی کنید.اجازه ندهید ذهنتان به چیزی وابسته باشد.

مهمترین اصل برای دستیابی به آرامش همین گام نخست است که با شما در میان گذاشته شد.وقت بگذارید و به تماشای جوانه ای بنشینید که از دانه خارج می شود.اگر این فرصت نصیب شما شد بکوشید تا عظمت این پدیده و تغییرات حاصل در آن را دریابید و شگفتی های آن را با تمام وجود احساس کنید.

اگر شما به هر چیزی که در زندگیتان به صورت مکرر رخ می دهد عادت کرده و وابسته شوید دیگر پذیرش تغییر آن را نخواهید داشت.اگر به کار خود عادت کنید هنگام تغییر شغلتان بسیار روزهای سختی را سپری خواهید کرد.

دلبستگی هایتان را رها کنید زیرا که سرچشمه ی همه ی مشکلات شما هستند.اینکه همواره بخواهید مال چیزی باشید و یا فقط در جای خاصی حضور داشته باشید کم کم به سکون می رسید و جای هیچ پیشرفتی برای شما باقی نمی ماند.

 

۲٫نمی توان چیزی را بخشید که صاحب آن نمی توان بود.

این کاملا مشخص است که نمی توانید چیزی را ببخشید که مالک آن نیستیم.افرادی را در نظر بگیرید که حتی هنگام دریافت انرژی منفی از سوی دیگران باز هم با رفتار محبت آمیزی پاسخ می دهند.آنها کسانی هستند که چون محبت دارند می توانند آن را به دیگران هم تقدیم کنند.

اگر می خواهید به دیگران محبت و سعادت نثار کنید و در پاسخ همانند آن را بگیرید فراموش نکنید که باید آن را در وجود خود داشته باشید تا بتوانید به دیگران ببخشید و دوباره دریافت کنید.

این فکر را از سر بیرون کنید که همه چیز را فقط برای خودتان بخواهید .اگر احساس بیهودگی در زندگی می کنید به خودتان بگویید که هدفتان بخشش است.به جز خودتان به کسانی بیاندیشید که در معرض خطر قرار گرفته اند.وقتی از خودتان می پرسید، آیا آن چیزی را دارم که می خواهم ببخشم؟باید بتوانید پاسخ بدهید: بله

 

۳٫نمی توان مسائل را با همان ذهنی حل کرد که آن را پدید آورده است.

آن فکری که مسئله ای را خلق نکرده است نیروی حل کردنش را نیز ندارد.تنها یک راه وجود دارد و آن هم این است که اگر قلبتان چیزی را نمی پسندد آن را رها کنید .این کار هیچ اهانتی به دیگران نخواهد کرد.

زندگی شما را افکارتان می سازد و در هر رابطه ای که قرار دارید آن رابطه را همراه با خود به همه جا می برید.اگر رابطه تان بسیار بد است دلیلش این است که در مورد آن رابطه این طور فکر می کنید.

نمی توان خود را جای فرد دیگری گذاشت .ما تنها می توانیم از دریچه یچشم خود به دنیا بنگریم و آن را بسنجیم.حال اگر تنها دنبال اشتباهات دیگران باشیم و از آن ها تصوری منفی در ذهنمان خلق کنیم رابطه را خراب خواهیم کرد و مسائل ناشی از آن هم پدید خواهد آمد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که این شما هستید که در ذهنتان رابطه ای را به این طرف و آن طرف می کشانید.شما هر اتفاق را طوری می بینید که دوست دارید ببینید.

مهمترین ویژگی برای افراد موفق این است که سطح ذهن خود را از مشکلات و دغدغه هایی که فکر می کنند حل نشدنی است پاک می کنند.وقتی این اتفاق می افتد فرد به یک نوع آگاهی دست می یابد ودر این سطح از آگاهی به جای اینکه احساس ناامیدی کند حود را به صورت یک فرد کامل می بیند.

 

۴٫عصبانیت به هیچ عنوان قابل توجیح نیست.

حتما بارها این جمله را شنیده اید و یا حتی خودتان آن را به زبان آورده اید که:

حق داشتم عصبانی شوم و یا حق داشتم آزرده خاطر شوم!!!!

یاد گرفتن روش فراموش کردن این نوع طرز فکر یکی از بلندترین گام های آرامش و همچنین موفقیت است که شما برای رسیدن به شادکامی باید بیاموزید.هربار که خشمگین شدید بدانید که عنان اختیار خود را به دست دیگران سپرده اید.

هنگامی که کسی به شما حرفی می زند که باب میلتان نیست می توانید به جای آن که ناراحت شوید آن را نادیده بگیرید و با مهربانی جوابش را بدهید.به جای هر نوع برخوردی مهربان باشید.شما مجبور نیستید هنگامی که دیگران در مورد شما اشتباه می کنند همانند آن ها اشتباه کنید یا تصمیم به تلافی بگیرید زیرا شما نباید خودتان را آزار بدهید.

خشمگین شدن سبب می شود که آرامش از زندگی شما بیرون برود و افراد از شما فاصله بگیرند و در چنین حالتی شما آزرده خاطر باقی خواهید ماند.خود درون شما انتظار دارد که دنیا و تمام موجوداتش همان طوری باشند که شما می خواهید ،خود برتر شما تنها آرامش می خواهد.دنیا را به همان صورتی که هست ببینید تا خود درون شما همان طور که می خواهید شود.

به دودلیل باید بخشید:

اول به این دلیل که می خواهید به دیگران بفهمانید که تصمیم ندارید دشمنی بورزید

دوم به این دلیل که می خواهید خود را از انرژی های مخرب و اثرات آن رها کنید.