چگونه شریک مناسب زندگی ام را پیدا کنم؟؟

چطور میتوان شریک زندگی مناسبی انتخاب کرد؟

هنگامی که برای به دست آوردن و نگه داشتن عشقی به طور سخت تلاش می کنید اما موانع زیادی برسر راه شماست چه اتفاقی می افتد؟بسیاری از مواقع میزان تلاش شما نه تنها اهمیت نداشته بلکه اصلا به چشم نمی آید.دیوارها مانع عشق شما میشوند و سکوت همه جا را فرا می گیرد و دیگر از آن عشق آتشینی که آن همه برایش تلاش کرده بودید خبری نیست.

حقیقت امر آن است که ما در عمل ازتاثیر و جادوی عشق بی خبریم و اغلب فقط تلاش های مکرر بیهوده داریم.از این را به آن ادامه میدهیم حتی بدون آنکه از ماندگاری آن اطمینان داشته باشیم.میتوان رابطه را حفظ کرد و مانع از هم فروپاشیدن آن شد اما آیا همیشه باهم ماندن در یک رابطه به صلاح شماست؟

 

چطور می شود تشخیص داد که فرد مناسبی را انتخاب کرده اید؟

ارتباط و روابطی که از آن حرف به میان می آید چیز بسیار پیچیده ایست و همانطور که میدانید در مواقع سختی ها اینکه از مشکلات عاطفی تان پرده بردارید نیاز به زمان خاصی وجود دارد.اگر تا به حال به روابط خصوصی خود خاتمه نداده اید بدانید که در بخشهایی از ارتباط میان شما و فرد مقابل اختلافات نهفته ی زیادی ممکن است پنهان شده باشد و در بخشهایی از رابطه تان شما فردی خوشبخت باشید.

اگر فردی که روبه روی شما قرار دارد مسبب کامل شدن شما شده و درعین این که به شما تعلق خاطر خاصی دارد مانع از وابستگی شما شده و به پیشرفت شما امیدوار و جهت رسیدنتان به آن تلاش های زیادی می کند قطعا شما یک فرد کامل را انتخاب کرده اید.

 

به چه دلیل ممکن است روابط با شکست روبه رو شوند؟

به دو علت ممکن است روابط موفقیت آمیز نباشند و با شکست مواجه شوند:

۱٫امکان دارد شما فرد مناسبی را برگزیده باشید اما یادنگرفته باشید که چطور به او ابراز علاقه کنید.

۲شما فرد مناسبی را انتخاب نکرده باشید.

 اگر شما از گروه اول باشید باید خیلی سریع تر از آنچه که فکر میکنید دست به کار شوید و رموز ابراز احساسات را بیاموزید.اما اگر از گروه دوم هستید باید بدانید که نمی توان هیچ کاری برای رابطه تان انجام داد چرا که مشکلات همیشه سر راه شما و همسرتان وجود خواهد داشت.

چند عامل وجود دارد که روابط موفقیت آمیز را به وجود می آورند:

۱شما و شریک زندگیتان به یک دیگر عشق موردنظر را می دهید.

۲٫شما و او باهم سازگاری دارید.

۳٫شما و او خواستار این هستید که دریک جهت و در یک سرعت رشد کنید.

اگر همسرشما  عضوی از این سه گروه است احتمالا فرد مناسبی است و شما باید تلاش کنید تا سازگاری خود را با او با ابراز احساسات و راه های دیگری از این قبیل حفظ کنید.اگر فرد مقابل شما عشق مورد نظرتان را به شما نمی دهد و با شما سازگار نی ست و نمی خواهد در یک جهت و با یک سرعت با شما رشد کند پس فرد مناسبی را انتخاب نکرده اید.

 

شما می توانید لیست سازگاری خود را بنویسید و این یعنی چه؟

لیستی تهیه کنید و در آن عواملی که در آنها با شریکتان اتفاق نظر دارید را یاد داشت کنید تا متوجه شوید که دقیقا چه چیزهایی هستند.تعیین سازگاری شما و همسرتان در موفقیت شما ضروریست و شما میتوانید آن را درجه گذاری کنید تا بدانید هرکدام در کدام قسمت از لیست قرار میگیرد.

در وحله ی بعد تعداد بله هایی که در لیست خود روبه روی هرمورد نوشته اید را بشمارید وتعیین کنید که همسرتان چند بله دریافت کرده است.چند درصد لیست بله و چند درصد لیست خیر بوده است؟همه ی اینها را با دقت تعیین کنید و درصدگیری کنید.

مرحله ی بعدی مرحله ای است که باید با حقیقت این موضوع روبه رو شوید.آیا آن درصد جواب های خیر کشف شده قابل حل شدن است؟سعی کنید به خوبی تک تک ان ها را تحلیل  و بررسی کنید وعلت این خیرها را بیابید و به این ترتیب شما خواهید دانست که چه موانعی برسرراه شما وجود دارد.

 

جدایی یا آشتی؟؟؟

اگر رابطه تان دچار خلل شده و شما لیست خود را تهیه کرده اید و مدارکی یافته اید که دال برآن است که شما با شریکتان ناسازگارید دو راه پیش روی خود دارید:

۱٫شما دست به تلاش میزنید تا همسرتان و یا خودتان را مطابق تصویر ذهنی او درآورید.

۲٫رابطه را تمام شده فرض کنید و به دنبال فردی مناسب بروید.

 

 قبل از هرگونه تصمیمی به این نکته توجه داشته باشید که اگر همسرتان دقیقا همان چیزی که شما میخواهید نیست شما هم دقیقا همان چیزی نیستید که همسرتان میخواهد.سازگاری دوطرفه است و چنین نیست که با کوشش های یک طرفه از سوی شما و یا همسرتان همه چیز حل شود.اگر شما به خاطر ناسازگاری خاتمه داده اید به شریک زندگی خود اجازه ندهید شما را به چشم یک قربانی ببیند چون شما کاملید ولی به دلایلی او را ترک می کنید.کنار یکدیگر ینشینید و از ویژگی هایی که هرکدام درجست و جوی آن هستید لیست برداری کنید.اگر لیست مورد نظر بله های زیادی داشت پس از او حمایت کنید و او را از دست ندهید و به یاد داشته باشید که هرکدام از ما شایسته ی صرف عمر خود با کسی می باشیم که فکر میکند فوق العاده ترین فرد دنیا هستیم وامکان ندارد که کسی وجود نداشته باشد که بتواند برای شما همسر مناسبی باشد.