آیا می توانم مانع قطع رابطه شد؟؟

آیا میتوان در بعضی مواقع مانع قطع ارتباط شد؟

اینکه شما متوجه باشید که چه اتفاقی افتاده است و چه چیزی سبب از هم پاشیدن رابطه ی شما و شریک زندگیتان شده است بسیار اهمیت دارد و هر زمان که به رابطه تان خاتمه دهید هم باید دلیل اصلی این اتفاق را بدانید.

اگر شما بدون فهمیدن اینکه واقعا چه چیزی سبب از هم پاشیدن رابطه تان شده است دست به قطع ارتباط بزنید این احساس که قربانی این رابطه بوده اید هرگز شما را رها نخواهد کرد.شما باید هر لحظه از زندگیتان بدانید که دنبال چه چیزهایی هستید.

 

چه اتفاقی می افتد که سبب قطع ارتباط میشود؟

هنگامی که در رابطه تان احساس میکنید مشکلات و موانع زیادی وجود دارد.

احساس میکنید به شریکتان اعتماد ندارید.

هنگامی که نسبت به زوجهای خوشحال و خوشبخت بدبین است.

احساس میکنید که رابطه تان یک طرفه است.

روابط فقط زمانی خراب و از هم پاشیده میشوند که شما دست به انتخابی نادرست درمورد شریک زندگیتان بزنید و یا ندانید که چگونه باید در رابطه با طرف مقابلتان کنید.برای اینکه بعد از خاتمه ی روابط جهت ارزیابی خود از اشتباهات خود درس بگیرید بهتر است لیستی از اشتباهات خود که در گذشته داشته اید تهیه کنید و روش هایی تدوین کنید که بعدها بتوانید به واسطه ی آنها از آن اشتباهات پیشگیری کنید.

هنگامی که دست به قطع ارتباط میزنید میتوانید از راه زیر جهت حفظ آرامش خود بهره ببرید:

۱٫همانطور که گفتیم بهتر است لیستی تهیه کنید و این لیست میتواند شامل هررابطه ای باشد که با طرف مقابلتان داشته اید.میدانیم که شما با تهیه ی لیست اشتباهات خود هرگونه خللی که در رابطه بوده است را پیدا می کنید و امید وار میتوان بود که در رابطه ی بعدی خود آن اشتباهات را کمتر تکرار کنید .

مزیت دیگر این کار میتواند این باشد که بعد از تهیه ی لیست خود دچار یک حالت نتیجه گیری خواهید شد و این بدان معناست که شما حالا دیگر دلیل اینکه این رابطه خاتمه پیدا کرده است را میدانید و دیگر خودتان را یک قربانی تلقی نمیکنید.

 

بازیابی رویاهایتان

هنگامی که شما رویای خود را گم میکنید و سردرگم و متوحش میشوید نیاز دارید تا رویای زندگی خودتان را دوباره بازیابی کنید.اغلب اوقات هنگامی که رابطه ای از بین می رود رویای عاشقانه هم با آن از بین رفته و نابود می شود.همه ی ما رویاهایی درون ذهن خودمان می پرورانیم که وقتی روابط ما خاتمه پیدا می کند احساس میکنیم تمام رویاهای ما برباد رفته اند و شبهایی که به یاد این رویاها به خواب رفته ایم همه آن اوقات بیهوده و بی فایده بوده است.

این نکته را فراموش نکنید که تنها با عشق و ابراز علاقه میتوان خلا میان روابط را پر و جایگزین کرد.وقتی با عشق زندگی میکنید با دنیایی از جدایی ها و ناامیدی ها خداحافظی میکنید.رابطه ی شما با همسرتان نمونه ی کوچکی از رابطه ی شما با بقیه ی دنیاست.پس این خیلی اهمیت دارد که شما بتوانید روابط خود را حفظ کرده و در جهت پیشرفت آن همراه با عشق پیشروی لازم را داشته باشید.

 

چرا رابطه شما با همسر و یا شریکتان به خطر می افتد؟

۱٫شما به خاطر هر اتفاقی در رابطه او را سرزنش می کرده اید.

۲٫بیشتر از حرفهای مثبت با او از احساسات منفی سخن گفته اید.

۳٫احساس میکرده اید که همیشه قربانی بوده اید.

۴٫همیشه به فکر انتقام بوده اید و بخششی در کار شما نبوده است.

احساس میکنید که وقت خود را هدر داده اید.

 

چگونه میتوان زخم های روحی بعد از شکست را التیام بخشید؟

عادت ها و روش های رفتاری جدید را برگزیده تا دیگر مانند رابطه ی قبلی دچار اشتباه نشوید.

دیگر داعما به دنبال موشکافی و علت چرایی رفتارهای طرف مقابلتان نباشید.

 

همیشه آماده ی عاشق شدن و ابراز عشق باشید.

گه گاه به یاد همسر قبلیتان می افتید.شاید گاهی اوقات حسرت گذشته ها را بخورید و در زندگی جدید احساس سعادتمندی کنید.

انجام این کارها سه تا چهارسال زمان میبرد و بستگی دارد که چگونه گذشته را کنار بگذارید.احساسات خود را بشناسید و دست به کشف آن ها بزنید.امید است که از پس ناامیدی ها و ناراحتی ها با قدرت برآیید.