رابطه جنسی قبل از ازدواج

 

رابطه جنسی قبل از ازدواج موضوع بسیار پیچیده و بحث برانگیزی است که هرکس برحسب اعتقادات و فرهنگ خودش نظر می دهد و البته این بحث فقط در ایران داغ نیست حتی در کشورهای دیگری مثل آمریکا جنبش هایی در رابطه با « نه به رابطه جنسی قبل از ازدواج » شکل گرفته است.

قبل از هرچیزی منظور از اینکه رابطه جنسی قبل از ازدواج چیست یک توضیحی بدهم:

رابطه جنسی قبل از ازدواج،: به داشتن رابطه جنسی که باعث رسیدن به ارگاسم و لذت جنسی است نه معاشقه؛ پس رابطه جنسی قبل از ازدواج رابطه جنسی است که قبل از ازدواج بین دو فرد شکل می گیرد گفته می شود.

در برخی فرهنگ ها نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج یک نوع فضیلت و معیار به حساب میاد و در بعضی فرهنگ ها هم این موضوع اصلا اهمیتی ندارد.

 نکته اول طبق فرهنگ خودمان صحبت کنم:

 

متاسفانه در جامعه ای زندگی می کنیم که بر مبنای نگاه مردسالارانه پایه ریزی شده است و مردها قبل از ازدواج محدودیتی برای رابطه جنسی ندارند و هرگز تست و معاینه باکرگی برای قبل از ازدواج نمی شوند. و دختران فکر می کنند اگر به رابطه جنسی قبل از ازدواج تن بدهند باعث تداوم رابطه شان می شود ولی بدانید رابطه جنسی قبل از ازدواج دلیل اصلی تداوم رابطه نیست!

 

نکته دوم به لحاظ علمی این است که:

وقتی زنی با مردی وارد رابطه جنسی می شود، ذهن زن، مرد را تمام و کمال می پذیرد و او را به عنوان مرد و همسر خود می پذیرد، زیرا رابطه جنسی باعث ترشح هورمون اکسی توسین در خون می شود که باعث علاقه و دلبستگی نسبت به طرف مقابل می شود، این هورمون در هر دو جنس وجود دارد اما ترشح آن در خانمها بعد از رابطه جنسی بسیار بیشتر و ماندگارتر از آقایان است.

برای همین است که یک آقا بلافاصله بعد از ارگاسم می تواند به کارش فکر کند و یا بخوابد اما خانم همچنان درگیر تجربه اش است و لبریز از احساس است.

به همین علت رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب نیست چون ارتباط جنسی و ترشح هورمون اکسی توسین در خون روند منطقی مغز را به سمت غلیان احساسی منحرف می کند و باعث شناخت کامل طرف مقابل یا دیدن ایرادهایش نمی شود.

 

نکته ای که الان ممکن است برای شما مطرح شود این است که ؛ خوب وقتی ما به شناخت کاملی از طرف مقابلمان رسیدیم، داشتن رابطه جنسی مشکلی ندارد!

شناخت داشتن از خودتان مهمتر است. اگر فکر می کنید که آدمی هستید که شکننده اید و قربانید و نمی توانید مسئولیت انتخباتان را بپذیرید و یا حتی فکر می کنید رابطه جنسی باعث تصاحب یه مرد می شود و مالکش می شوید بهتر است دیدگاه خودتان را تغییر دهید چون در صورت تمام شدن آن رابطه به هر دلیلی باعث صدمه زیادی برایتان می شود.

 

نکته سوم در مسئولیت پذیری خام است:

یعنی اینکه فقط به صرف اینکه قبل از ازدواجشان رابطه جنسی را تجربه کرده اند با وجود نا رضایتی و یا تفاهم نداشتن برای القای حس تعهد و مسئولیت پذیری ، تصمیم به ازدواج کنسل نمی شود و در عوض یک زندگی نیم بند و پر ریسک آغاز می شود.

 

نکته چهارم در کافی بودن رابطه جنسی است:

یعنی اینکه دو طرف فکر می کند اگر رابطه جنسی لذت بخشی با یکدیگر دارند پس مسائل دیگر هم تمام شده است و نیازی به بررسی ندارند و در حالیکه بعد از ازدواج متوجه میشوند متغیرهای مهمتر از رابطه جنسی و زناشویی هم هست که حیاتی تر است در تداوم یک رابطه درست.پس رابطه جنسی شرط کافی در ازدواج نیست بلکه شرط لازم در ازدواج است.

نکته پنجم داشتن رابطه جنسی باعث شناخت نمی شود:

شما با رفتار های طرف مقابلتان می توانید خصوصیات اخلاقی و احساسی او را بشناسید و همچنین با مراجعه به مشاورین ازدواج به راحتی می توانید از روحیات و حالات جنسی (گرم و سرد مزاج بودن) طرف مقابلتان مطلع شوید و نیاز به رابطه جنسی و یا باج دادن جنسی خانمها به آقایان نیست!