در مقابل بد اخلقی شوهران چه مهارتی دارید؟

 

یکی از مهم ترین مسئله ای که خانم ها باید به آن آگاهی کامل داشته باشند ،شناخت کامل از روحیات همسر خود می باشد یعنی بدانند همسرشان از چه چیزی خوشش می آید به چه چیزهایی نیاز دارد، و نسبت به چه چیزی حساس است.

اطلاع از غذای مورد علاقه،اینکه دوست دارد با چه کسانی بیشتر معاشرت داشته باشدو….. در حقیقت در یک جمله خلاصه میشه کرد که باید بتوانیم دنیای همسرمان را درک کنیم و حتما توجه داشته باشید که دنیای مردان استدلالی است و احساسات کمتر در آن جایی دارد.

اگر تاکنون متوجه نشده اید بدانید که مردان در مواقع سختی و گرفتاری بیشتر سکوت را انتخاب می کنند و به اصطلاح به درون خود فرو می روند و مشکلات را در عالم ذهن خود تحلیل و حل می کنند.ابن خصوصیت مردان برعکس زنان است ،زنان زمانی که دچار مشکلی می شوند دائما دوست دارند در مورد آن صحبت بکنند.

اگر زمانی مشاهده کردید شوهرتان ناراحت از و در خود فرو رفته است زیاد با او بحث و گفتگو نکنید و دنبال علت آن نباشید بگذارید زمان خودبه خود مشکل او را حل کند و به مرور زمان حال و هوای او عوض شود و جریان عادی گردد.

زنان براساس دنیای احساسی که دارند ،برای خودشون این حق رو قائلند که در مواردی اظهار ناراحتی کنند و از مردان توقع دارند که به احترام آنها ناراحتی و حال او را درک کنندو حتی بعضی مواقع به آنها گفته شود طبیعی است که  شما از این موضوع ناراحت باشید.

شاید یکی از آرزوهای شوهر شما این باشه که وقتی از سرکار به خانه می آید سختی کار با گرمی عاطفه و احساس همسرش برطرف شود ،این وظیفه زنان است که با انرژی مثبت به استقبال مرد بروند .این رفتار که باعث منتقل شدن انرژی خوب به همسرتان و روحیه دادن و احترام گذاشتن به او است یعنی او را مورد احترام قرار داده اید.

توصیه مشاورین و روانشناسان مرکز مشاوره مهر ایران این است که هیچوقت همسرتان را وادار نکنید زیر سلطه شما برود زیرا زمانی که مجبور به اطاعت از شما باشد حس بدی پیدا می کند و اگر مجبور نباشند به شدت مقابله می کنند زیرا طبیعت مردان جستجوی آزادی و استقلال است.

سعی کنید شوهرتان را در خانه بزرگ جلوه دهید مردان نیاز شدید به توجه و مطرح شدن دارند اونها همیشه مایلند {من} باشند کمک کنید تا اونها فکر کنند خارق العاده هستند سعی کنید هرگز از اونها ایراد نگیرید،سرزنش نکنید،شک و تردید  در ائنها ایجاد نکنید،انرژی منفی ندهید از کارهایی که می کنند تعریف کنید این تعریف ها را در میان اقوام هم انجام دهید .

نابود کننده ترین رفتار زن در رابطه  با همسر خود مقایسه کردن او با دیگر مردان چه در اطراف و چه در اقوام است.

یادتان باشد مقایسه شوهرتان با دیگران یک نوع بی احترامی به او تلقی می شود ،اگر واقعا می خواهید کاری انجام دهید ،اگر در گذشته پیشرفتی داشته است آن پیشرفت را گوشزد کنید و تا می توانید با تعریف های مثبت کنار او باشید.