تاثیر افکار مثبت و منفی

تاثیر افکار مثبت و منفی

 

آیا می دانید که اندیشه ای مثبت و منفی چه نقشی در زندگی شما ایفا می کنند؟

احساسات و افکار خوشایند و مثبت باعث بقای زندگی هر فرد می شوند و به آنها این قدرت و امکان را میدهد تا در زندگی با اطمینان خاطر بیشتری قدم بردارند.تفکر مثبت فقط یک بحث کلیشه ای نیست بلکه قدرت موثری در سازماندهی شخصیت و سلامتی و خلاقیت شما دارد.

و اما اندیشه ی منفی!!

اندیشه و احساسات منفی دقیقا حالت برعکس این موقعیت را ایجاد میکنند. آن ها این قدرت را دارند تا شما را محروم از قدرت نمایی کنند تا احساس ضعف کنید و هیچ گونه قدمی در راستای پیشرفت خود برندارید.

هرزمان که به یک مورد منفی فکر می کنید یا حرف منفی میزنید احساس ناراحتی وجود شما را پر خواهد کرد و احساس خشم و حالت تدافعی به شما دست خواهد داد.به مرور این اندیشه های منفی می تواند به لحاظ روحی و فیزیکی شما را درگیر کرده وحتی روابط شما با نزدیکانتان را دچار ضعف کند.

مهم ترین گام شما به سوی خوشحالی و خوشبختی از سر راه برداشتن همین احساسات منفی است.هرزمان که شما به احساسات خود مسلط باشید و بتوانید روحیه مثبت خود را حفظ کنید کیفیت زندگی شما بهبود بیشتری پیدا خواهد کرد.در غیاب تفکرات منفی تمام ذهن شما سرشار از وجود مثبت خواهد شد و این یعنی تولید خوشبختی و شادی و احساس موفقیت!!!!

تا حد امکان سعی بر آن داشته باشید که احساسات منفی خود را تغذیه نکنید چرا که احساسات منفی فرا گرفتنی هستند و شروع فرا گرفتن آنها از زمان کودکیست.

شما میتوانید آنچه را که آموخته اید با نو آموختگی تغییر داده و اوضاع را سر و سامان دهید.شما این قدرت را دارید تا هرطور که مایلید دست به تغییر این احساسات بزنید.

احساسات منفی از آن رو وجود دارند که ما برای آنها اهمیت قاعل هستیم!!! ما به طور پیوسته آنها را با تفکرات منفی خود تغذیه میکنیم و به طور ناخودآگاه به پیشرفی آنها کمک می کنیم.

خوشبختانه قانونی وجود دارد به نام (احساسات)که شما می توانید به کمک آن افکار خود را بهبود بخشیده و به درجه ی مثبتی برسانید.این قانون می گوید که احساسات قدرتمندتر بر احساس ضعیف تر حاکم است و اینکه هر احساسی که بیشتر روی آن تمرکز کنید رشد خواهد کرد و قوی تر خواهد شد.مطمعنا شما این واقعیت را بارها و بارها تجربه کرده اید.به طور مثال وقتی شما رشد می کنید و با جنس مخالف خود رابطه ایجاد می کنید بسیاری از این روابط به جایی نمی رسد و وقتی که بی نتیجه می ماند احساس رنجش و پریشانی می کنید.این احساسات مدتی دوام می آورند و بعد حالتان بهتر می شود.ممکن است سال ها بعد شخصی را که با او به نتیجه نرسیده اید را ملاقات کنید اما دیگر آن علاقه وجود نداشته باشد.زیرا که آن رابطه تغذیه و تقویت نشده و مردود و نابود گشته است.این نمونه ای از قانون جایگزینی در عمل و زندگی شماست.

از آن جایی که ذهن قدرت باروری بسیار بالایی دارد  در هر لحظه قادر است به یک اندیشه فکر کند.به محض اینکه دیگران را مقصر اعلام نکنید انرژی خود را که به احساسات منفی سوخت می رساند آزاد می کنید و در نتیجه از شرایط خشم و ناراحتی بیرون می آیید.

اگر با مسعله ی جدی ای در زندگی خود مواجه هستید هم همین قانون مصداق دارد.به خودتان نگویید حق دارید عصبانی شوید.

به جای آنکه برای طرف مقابلتان دلیل و توجیه بسازید وقتی آتش و احساسات منفی شما خاموش می شود تازه پی خواهید برد که عصبانیت شما بیهوده بوده است.

یکی از توصیه های مهم مشاوران مرکز مشاوره و روانشناسی مهر ایران این است که به خاطر چیزی که کاری درباره اش نمی توانید بکنید عصبانی نشوید.وقتی کسی نمی تواند چیزی را تغییر بدهد هم نباید او را سرزنش کنید.به این نکته توجه داشته باشید که اگر راه حلی نداشته باشد مسعله ای هم وجود ندارد.