چه کار کنیم تا روابط صمیمی تری با همسر خود داشته باشیم؟

چه کار کنیم تا رابطه ی صمیمی تری با همسر خود داشته باشیم؟

برای اینکه به همسرتان احساس خوبی در رابطه با ارتباطی که با هم دارید بدهید لازم نیست برای او هدیه های گران قیمتی بخرید.این را بدانید که مردها برعکس زن ها خیلی به مسائل روحی و معنوی بیشتر از بقیه جوانب اهمیت میدهند.یک لبخند شما و حتی یک چشمک شما میتواند انها را خوشحال کند و شما باید بدانید که به خاطر خوشبختی خودتان هم که شده باید شوهر شاد و خوشبختی داشته باشید.

 

۱٫به همسرتان اعتماد کامل داشته باشید.

به شریک زندگیتان کمک کنید تا با افراد دیگری به غیر از شما معاشرت کند و در تماس باشد.هیچ اجباری نیست که داعما مراقب او باشید زیرا این اوست که باید تکیه گاه اصلی باشد پس همیشه و حتی در واقع سختی ها به او نشان بدهید که به او اطمینان کامل دارید.ممکن است روزی همسرتان کارش را از دست بدهد و یا حتی روزی برسد که نتواند کار کند.به او کمک کنید تا جوانتر بماند و نیروی بیشتری بگیرد .غرولند نکنید و به جای غر زدن او را تشویق به انجام کارهای تازه کنید.

 

۲٫شادی همسرتان وابسته به شادی شماست.

افراد برای شاد بودن تعاریف متفاوتی دارند و به گونه ای متفاوت از هم عمل می کنند اما مهمترین چیز این است که بدانید خوشبختی هرکسی دست خود اوست.اگر میخواهید شوهرتان را شاد کنید ابتدا باید خودتان شاد باشید.علاقه ای که به کار همسرتان نشان می دهید بسیار مهم و تعیین کننده است..به این موضوع بیاندیشید و درباره اش با همسرتان حرف بزنید.

 

۳٫رفتارشما در محیط خانه تعیین میکند که همسرتان با چه اشتیاقی به آنجا بیاید.

وقتی همسرتان به منزل می آید برای خاطر خودتان هم که شده است کج خلقی و بداخلاقی را کنار بگذارید و با تبسم از او استقبال کنید.او را به فنجانی چای و یا قهوه مهمان کنید و به جای طرح شکایت و مسائل مربوط به دلتنگی بکوشید تا این مسائل را حل و فصل کنید.

بکوشید تا دست کم ۹۰ دقیقه بعد از ورود او به خانه هیچ حرف ناخوشایندی به او نزنید و سعی کنید که به این رسم عادت کنید و بدانید که آسمان و زمین زیر و رو نمی شوند.این شما هستید که تصمیم میگیرید چگونه زندگی کنید.آیا میخواهید خاطرات خوشی با همسرتان بسازید و یا داعما دعوا کنید؟

همسر شما با همه ی ناملایمتهای زندگی میتواند کنار بیاید و با همه ی مخالفانش بجنگد اما با فریاد و جیغ و هوار شما نمی تواند کنار بیاید.وقتی شما مشغول غرولند کردن و دعوا کردن هستید او نمی داند که  چه کاری می تواند انجام دهد.توجه داشته باشید که همه ی افراد خطا می کنند و مرتکب اشتباه می شوند اما بخشیدن هم یک اقدام خداپسندانه و ویژه ی انسان هاست.

 

۴٫اگر شوهری دارید که مسئله دار است چه کار می توانید کنید؟

اگر شوهر شما در گزوه افرادی قرار میگیرد که مسئله دارند باید بگوییم که این افراد تعدادشان کم نیست.یکی از بهترین راهها برای شما این است که راه حلی برای این مسئله جستجو کنید و به جای شکایت در پی یک راه حل منطقی باشید.

ممکن است رفتار شوهرتان شما را گیج کند و از کار او سردرنیاورید و یا ممکن است که از راه حل های عادی استفاده کنید و عصبانی شوید و عصبانیت خود را هم نشان دهید.اما با این اقدامات از شوهر خود یک مخالف می سازید و ممکن است خیلی زود مسئله ی پیش آمده رفع و رجوع شود اما به مرور زمان دوباره مسئله ی دیگری شکل می گیرد و شاید دفعه ی بعد به راحتی رفع و رجوع نشود.

ممکن است دیگران را سرزنش کنید و حتی اخلاق او را گردن تربیت مادرش بیاندازید و بگویید که او را بد تربیت کرده است اما واقعیت این است که گناهی به گردن دیگران نیست و شما و او هستید که مسعله را ایجاد کرده اید و تنها خودتان می توانید آن را حل کنید.

 

۵٫به همسرتان محبت کنید.

همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که شما و همسرتان برای هم ساخته شده اید .درست است که بسیاری از مواقع موضوعات کوچک و بی اهمیت ابعاد بزرگی پیدا می کنند اما وظیفه ی زن و شوهر این است که از بروز این اتفاق جلوگیری کنند و اگر مشکلی آمد از شدت آن بکاهند.

موفقیت در ازدواج از موفقیت در شغل و حرفه بسیار با اهمیت تر است و فراموش نکنید که وقتی دوران زندگیتان به سر میرسد این افسوس شما را در بر میگیرد که چرا نتوانستید یک خانواده ی خوب داشته باشید و در کنار شان شاد و خوشحال زندگی نکردید.

زن ها و شوهر ها با هم متفاوتند اما در یک مسیر از راه سرنوشت باهم قدم برمی دارند.سهم شما در خوشبخت کردن خانواده ۶۰ درصد است پس ایام مربوط به افراد خانواده و مناسبت ها را فراموش نکنید و سعی کنید برای اتفاقات خوب خانوادتان برنامه ریزی های خوب داشته باشید.

 

۶٫این بسیار خوشایند است که شما به خانواده ی همسرتان احترام بگذارید.

این دور از ادب است که زن و مرد به خانواده های همسرشان اعتنایی نداشته باشند و آنها را نادیده بگیرند.از هر صد زن تنها یک زن می تواند با طیب خاطر به خانواده ی همسرش احترام بگذارد و از سوی دیگر مردها از اینکه می بینند زنانشان به افراد خانواده ی آنها احترام میگذارند خوشحال میشوند.پس سعی کنید که به خانواده ی همسرتان احترام بگذارید و این کار راهم با رضایت انجام دهید.

 

۷٫به همسرتان بی اعتنا نباشید.

بسار ناخوشایند است اگر شما همسر خود را نادیده بگیرید و افراد دیگر را در اولویت خود قرار دهید.هرگز اجازه ندهید که شوهرتان به این نتیجه برسد که شما اصلا زمانی برای او نداشته اید و اگر صاحب فرزند هستید هم نباید طوری رفتار کنید که او گمان کند برای او فرصتی ندارید.

اگر قرار است با او غذا بخورید به او نق نزنید و برسرش فریاد نکشید.از موسیقی ملایم و همراه با گل و شمع از او استقبال کنید.از او در مورد کارهای روزانه اش سوال کنید و بگذارید که حرف بزند و به شما گوش بدهد و فراموش نکنید که این تنها شما هستید که می توانید به همسرتان احساسی عالی بدهید.